Nëntor 2018 - Diplomat Catering
FESTONI FESTAT E FUNDVITIT ME DIPLOMAT EVENT & CATERING

FESTONI FESTAT E FUNDVITIT ME DIPLOMAT EVENT & CATERING

Festat e Fundvitit po afrojnë dheTirana do të jetë plot me njerëz që festojnë dhe argëtojnë së bashku. Diplomat Event & Catering është partneri juaj i duhur dhe fton institucionet, korporatat, bizneset apo familjarë të festojnë festat e fundvitit me të në një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse, në një mjedis komod dhe modern, shërbim të përkryer, menu të pasur dhe çmime të arsyeshme. Në këtë mbrëmje festive, stafi i Diplomat Event & Catering dëshiron të jetë pranë jush dhe t’jua bëjë këtë natë të paharrueshme.

Kudo që të ndodhet festa juaj, ne e bëjmë atë një ambjent që të ndiheni të ngrohtë nga përkushtimi ynë dhe do të keni kënaqësinë për ta përjetuar dhe shijuar ashtu siç duhet.

Diplomat Event & Catering ofron fantazinë dhe dekorimin e një tryeze plot shije festive: fruta, ëmbëlsira, pije e koktejle të ndryshme si dhe menunë speciale të festave të fundvitit. Menu me antipasta/sallata të zbukuruara me perime dhe salca të shumëllojshme dhe produkte me bazë mishi dhe prodhime deti.

Në Diplomat Event & Catering fokusi ynë është që eventi juaj të jetë i përsosur dhe i kuruar në çdo detaj. Ne ofrojmë:

 • ushqim të shijshëm
 • shërbim ekselent
 • staf profesional
 • cilësi në gatim
 • art në prezantim
 • ekperiencë 25 vjeçare
 • përkushtim
 • traditë
 • kreativitet

Ne ofrojmë gjithashtu mundësi për organizim të eventeve tuaja në ‘venue’ atraktive të cilat përshtaten sipas eventit tuaj si edhe servisin e nevojshëm për çdo lloj eventi tematik. Ndër to mund të përmendim Diplomat Hotel & Spa, Folie, Lollipop, Cavaliero, Royalhills, Pallati i Kongreseve etj.

Po ashtu kemi në dispozicion edhe dekor, fotograf dhe kameraman profesional për të gjitha eventet tuaja.

Rezervoni tani dhe përfitoni ofertat fantastike për festat e fundvitit, sepse ne gjithnjë kujdesemi për ju!

Për më shumë informacion lutemi na kontaktoni.

 

ERNST & YOUNG ALBANIA I BESOI SHËRBIMIN E KATERINGUT NË EVENTIN E 15 VJETORIN TË SAJ DIPLOMAT EVENT & CATERING

ERNST & YOUNG ALBANIA I BESOI SHËRBIMIN E KATERINGUT NË EVENTIN E 15 VJETORIN TË SAJ DIPLOMAT EVENT & CATERING

Ernst & Young (EY) është një kompani lider globale në shërbimet e konsulencës, e angazhuar në ndërtimin e një bote më të mirë në punë. Në datë 6 Nëntor, ajo festoi në mjediset e Pallatit të Kongreseve 15 vjetorin e prezencës së saj në Shqipëri, ku stafi i Diplomat Event & Catering shërbente pijen e mirëseardhjes dhe cateringun për të gjithë të ftuarit.

EY Albania i besoi Shërbimin e Kateringut në këtë event të rëndësishëm me 250 të ftuar Diplomat Event & Catering. Të ftuar ishin personalitete të ndryshme si dhe bashkëpunëtorë e partnerë të kompanisë.

Ky event biznesi nuk do të ishte i plotë pa provuar delikatesat e mrekullueshme të përzgjedhura me kujdes nga shefat tanë bazuar në menu à la carte dhe me shërbimin ekselent të stafit në servirjen dhe set-up-in në nivelin më të lartë dhe të kuruar në çdo detaj.

Menuja speciale përfshinte sallatë më avocado, tartartoni, fileto salmoni, cheesecake, verë të kuqe dhe të bardhë si edhe birra. Shërbimi u ofrua në kohën e duhur duke ruajtur temperaturën e ushqimit.

Diplomat Event & Catering i uron 15 vjetorin kompanisë EY Albania dhe e falenderojmë për besimin në ofrimin e shërbimit katering të këtij eventi.

Nëse dëshironi mund të na kontaktoni!

BILLA ALBANIA BËN PRITJEN E GRAND OPENING ME DIPLOMAT EVENT & CATERING

BILLA ALBANIA BËN PRITJEN E GRAND OPENING ME DIPLOMAT EVENT & CATERING

Kompania lider në treg Billa Albania organizoi një mbrëmje feste me rastin e Grand Opening për të inaguruar show room-in e ri, me sipërfaqen më të madhe të ekspozimit në Ballkan. Në këtë show room mund të gjeni të gjitha produktet dhe artikujt e nevojshëm për shtëpinë tuaj për një pamje të bukur dhe komode. Gjithashtu kompania Billa – Pllaka Parket Hidrosanitare feston edhe 11 vjetorin e krijimit të saj. Në këtë Show Room i cili ndodhet në Autostradën TR-DR Km 7 në rrugën dytësore, nga data 8-19 nëntor Billa ofron për klientët oferta promocionale, shitje të gjitha produkteve pa fitim. Billa Albania i besoi shërbimin e kateringut të këtij eventi Diplomat Catering.

Fjala e rastit u mbajt nga presidenti i kompanisë Z. Shefqet Billa dhe i biri Z. Jetmir Billa i cili falenderoi të gjithë të ftuarit për pjesëmarrjen dhe për bashkëpunimin e deritanishëm.

Një event shumë i madh ku stafi i Diplomat Event & Catering  shërbeu me sukses për më shumë se 1000 të ftuar që nga koktejli i mirëseardhjes dhe deri tek servirja A La Carte përgjatë mbrëmjes.

Kombinime të një menuje të larmishme, appetizers, harmoni ngjyrash dhe shije, standard i lartë në produkte, shërbim ekselent, korrektësi dhe gatishmëri për t’ju ofruar një eksperiencë unike.

Faleminderit që besuat Diplomat Event & Catering në eventin tuaj!

 

SI TË ORGANIZONI NJË FESTË TË VEÇANTË PËR HALLOWEEN

SI TË ORGANIZONI NJË FESTË TË VEÇANTË PËR HALLOWEEN

Halloween-i konsiderohet njëra ndër festat më të pazakonta, që në vitet e fundit është bërë “e zakonshme” edhe për shqiptarët që duan të argëtohen me miqtë e tyre. Kjo festë në shikim të parë i përngjan një karnavali argëtues ku të veshurit me kostume dhe maska të frikshme, me make-up të çuditshëm janë protagonistët e kësaj nate.

Kjo tashmë është kthyer në festë me muzikën e duhur, me gara dhe lojëra argëtuese ku konsumohen ushqime, pije dhe ëmbëlsira të ndryshme.

Nëse dëshironi të organizoni një festë të veçantë me miqtë tuaj, ne të Diplomat Event & Catering jemi në dispozicionin tuaj për çdo sugjerim.

Kudo që dëshironi të festoni këtë natë, ne propozojmë një paketë Halloween-i e cila përfshin finger food, pije, dekor të personalizuar, animatorë dhe DJ.

 

Çfarë do të ishte Halloween-i pa kostume?

Ju gjithashtu mund të festoni Halloween-in në natyrë, në mënyrë ideale në një mjedis të përshtatshëm me dekorin tematik të Halloween-it. Këshilla jonë është që veshjet të jenë sa më të frikshme, sepse ky është kuptimi i Halloween-it. Ju mund të zgjidhni veshje me kostume të shtrigave dhe vampirëve, magjistarëve ose zanave nën dritën e një zjarri ose pishtarëve, duke organizuar një disko nën qiellin e natës.

Çfarë ju duhet:

 • Catering: Kungujt dhe mollët janë simbole të festës, ndaj tek ne mund të gjeni ushqime me këto dy përbërës. Mund të jenë të kripura dhe të ëmbla. Gjithashtu ne kemi të përfshirë në paketën e Halloween-it edhe krepa me cokokrem, me mjaltë dhe arra, bukë pankare me imazhe Halloween-i, pizza, fruta të freskëta, pije etj.
 • Dekori: Është ndoshta i rëndësishëm po aq sa vetë ushqimi, sepse ai do të krijojë atmosferën që do të zbukurojë fotot tuaja. Nuk duhet të mungojnë kungujt fanar, lakuriqët e natës, rrjetat e merimangave, qirinjtë, kafkat etj.
 • Muzika dhe lojrat: janë pjesë shoqëruese gjatë gjithë mbrëmjes. Disa lojra opsionale si ‘Loja me kërcim’ apo Karaoke apo lojra të tjera.

Ju mund të organizoni një festë Halloween-i krejt të veçantë me të gjitha detajet dhe ngjyrat e kësaj feste vetëm me Diplomat Event & Catering.