Blog - Diplomat Catering
Blogu i Diplomat Catering

Si te pergatisim “Shporte me Perime” – Receta nga Diplomat

Në qoftë se dëshironi të përgatisni një recetë sa tradicionale aq edhe moderne, atëherë "shporte me perime" është receta ideale! Jo vetëm e shijshme por do të zbukurojë tryezën tuaj me forma lulesh të bukura! Në këtë recetë ne do t’ju tregojmë rrugën më të lehtë për...

Shots me Salmon – Receta nga Diplomat

Një tjetër recetë e mrekullueshme shotsi vjen për ju në blogun tonë! Kësaj rradhe do ju prezantojmë shots me salmon. Ky shots është me të vërtetë special pasi ju e dini që salmoni përveç pamjes së këndshme që merr i vendosur në gotat e vogla, ai ka edhe vlera të larta...

Tost per Femije – Receta nga Diplomat, ajo qe ju duhet!

Receta jonë e rradhës është ajo perfektja për të kënaqur të gjithë fëmijët që do të jenë të ftuar në ditëlindjen e djalit apo vajzës tuaj. Madje kjo mund të jetë receta më krijuese që keni përgatitur ndonjëherë. Tost për fëmijë me një pamje të lezetshme, do ti shtoj...

CROSTINI ME KREM DJATHI DHE KIVI – RECETA NGA DIPLOMAT

Mikeshat tuaja do vijnë për një vizitë në shtëpinë tuaj dhe me siguri ju do të dëshironit t’i tregonit atyre se sa imagjinatë keni në të gatuar! Epo atëherë ne po ju prezantojmë me recetën më të këndshme! Ajo është crostini me krem djathi dhe kivi! E dimë që po...

Shots me perime krudo dhe krem djathi – Receta nga Diplomat

E kush tha që shots vetëm pihen?! Kësaj rradhe ju sjellim një recetë super të thjeshtë për tu përgatitur dhe shumë e pëlqyer nga të gjitha zonjat e shtëpisë. Madje për të gjithë ato që duan të tërheqin vëmendjen e të ftuarëve të tyre me përgatitje...

Si te pergatisim Cheese Ball – Receta nga Diplomat

Keni vendosur të përgatisni një cheese ball por dëshironi një arsye më shumë për ta bërë? Atëherë ju duhet të dini se cheese ball ka qenë një ndër ushqimet e preferuara të amerikanëve gjatë viteve 1950 dhe 1970 dhe i kanë shoqëruar ato në çdo martini në mbrëmjet e...

Si te pergatisim disk kastraveci me salmon – Receta nga Diplomat

Të afërmit tuaj do vijnë t’ju vizitojnë? Dëshironi të lini një përshtypje sa më të mirë por nuk keni kohë për të gatuar? Ne ju prezantojmë me një recetë krijuese, elegante dhe mjaft e thjeshtë për t’u përgatitur! Por mbi të gjitha shumë e shijshme! Me përbërës që ne...

Na kontaktoni

info@diplomatcatering.al
+355 42 235 090

© 2018 Diplomat Catering, All Rights Reserved.

                                    +355 42 235 090